forex.wf forex forum binary options trade - Turkey - BİTRADEBOT.
  • Welcome to forex.wf forex forum binary options trade. Please login or sign up.

BİTRADEBOT.

Started by Turckey, Apr 26, 2020, 03:59 am

Previous topic - Next topic

Turckey

BİTRADEBOT.
Bitradebot, finans dünyasında volatil piyasalara yönelik olarak geliştirilmiş bir yapay zeka tahminleme ve otomatik alım/satım aracıdır.
Döviz, türev ürünler ve sanal para piyasalarını hacim, volatilite ve trend indikatörlerine göre takip ederek otomatik portföy oluşturmayı sağlar.
Bitradebot Modülleri.
Bitradebot, bir yatırımcının portföyünü oluşturup yönetirken tüm ihtiyaçlarını bütüncül olarak karşılamak üzere 6 farklı modülü ile kullanıcılarına hizmet vermektedir.
İndikatör Modülü.
12 farklı göstergeyi izleyerek ürün bazında alım, satım, stop-loss sinyalleri verir.
Fiyat Tahmin Modülü.
Ürünlerin sinyal gücüne göre fiyat tahminleri oluşturur ve alım-satım tavsiyesi verir.
Strateji Modülü.
Tüm ürünleri izleyerek, yatırımlarınızı optimal bir şekilde dağıtarak karlı bir portföy oluşturmayı sağlar.
Arbitraj Modülü.
19 borsada ürünler arası fiyat farklarından yararlanarak arbitraj olanaklarını otomatik olarak yakalamayı sağlar.
İşlem Robotu.
Fiyat tahminleri, ürünlerin sinyal gücü ve kullanıcı tercihlerine göre tam otomatik alım-satım işlemi yapmaya olanak verir.
Rapor-Simülasyon Modülü.
25 borsada canlı, 11 borsadan geçmiş veri izlemeyi ve kullanıcının portföy geçmişini takip etmesini sağlar.
Bitradebot İndikatörleri.
Bitradebot ürününde momentum, trend, volatilite ve hacim ana başlıklarında toplam 12 indikatör takip edilmektedir. Bu indikatörler birlikte değerlendirilerek, bir ürüne ait alım-satım sinyallerinin zamanlaması, siyalin gücü ile birlikte belirlenebilmektedir.
Momentum İndikatörleri.
Relative Strengt Index (RSI)
Fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum göstergesidir. RSI değeri 0 ve 100 arasında salınım yapar. En yaygın kullanım şekli olarak, RSI değeri 70'in üzerindeyken aşırı alım ve 30'un altında olduğunda aşırı satım olduğu kabul edilir.
Commodity Channel Index (CCI)
CCI mevcut fiyat seviyesini belirli bir zaman dilimi boyunca ortalama fiyat seviyesine göre ölçer. Fiyatlar ortalamanın çok üstünde olduğunda CCI nispeten yüksektir. Fiyatlar ortalamalarının çok altında olduğunda CCI nispeten düşüktür. Bu şekilde CCI aşırı alım ve aşırı satım seviyelerini belirlemek için kullanılır.
Price Rate of Change (PROC)
Triple Exponential Average (TRIX)
TRIX üçe katlanarak düzleştirilmiş hareketli ortalamanın yüzde değişim oranını gösteren bir momentum göstergesidir. Üçlü düzleştirmesiyle TRIX, önemsiz fiyat hareketlerini filtrelemek için tasarlanmıştır. TRIX değeri sıfır hattında değişim gösterir. Pozitif bir değer aşırı alım piyasasını gösterirken negatif değer aşırı satım piyasasını gösterir.
Aroon.

Turckey

Aroon göstergesi, eğilimlerin yönünü değiştirmenin ne zaman muhtemel olduğunu belirlemek için kullanılan teknik bir göstergedir. Özünde, gösterge, fiyatın belirli bir zaman dilimi boyunca en yüksek ve en düşük noktalara ulaşması için geçen süreyi, toplam sürenin yüzdesi olarak ölçer. Gösterge, yükselişin gücünü ölçen "Aroon up" çizgisinden ve düşüş trendinin gücünü ölçen "Aroon down" hattından oluşmaktadır.
Trend İndikatörleri.
Moving Average Convergence/Divergence Oscillator (MACD)
MACD, trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir göstergedir. Temel olarak 26 periyotluk üssel hareketli ortalamanın 12 periyotluk üssel hareketli ortalamadan çıkarılması ile elde edilmektedir. Böylece, uzun vadeli trende göre kısa vadeli eğilim anlaşılmaktadır. 12 günlük üssel hareketli ortalama, 26 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerinde olduğunda MACD pozitif, tam tersi durumda ise negatif değer alır.
Laguerre Moving Average (LMA)
Yeni bir trend başlangıcı gecikmesini yakalamak amacıyla kullanılan ve Hareketli Ortalama ve Üssel Hareketli Ortalama değerlerinden daha hızlı tepki veren bir göstergedir.
Z-Score.
İstatistikte, Z-skoru bir puanın ortalamayla ilişkisini gösterir. Teknik analizde, Z-skoru, n-dönem standart sapması göz önüne alındığında, n-dönem hareketli ortalama ile kapanış fiyatı arasındaki farkı ölçmektedir. Z-skoru pozitif veya negatif olabilir ve n-anındaki kapanış fiyatının hareketli ortalamanın altında veya üstünde olduğunu gösterir. Kapanış fiyatı hareketli ortalamanın üstünde olduğunda Z-puanı pozitiftir. Z-skoru, kapanış fiyatının hareketli ortalamasına olan ilişkisine bağlı olarak -1 +1 hattında dalgalanır. Z-skoru, fiyatın volatilitesini tanımlamak için de kullanılır. Z-skoru standart sapmayı kırdığında, volatilite artmaktadır.
Volatilite İndikatörleri.
Average True Range (ATR)
14 dönemlik bir periyot için, değişimlerin mutlak değerlerinin hareketli ortalaması alınarak hesaplanır. Yüksek değerler periyot süresince fiyat değişimlerinin yüksek olduğunu, piyasanın haraketli olduğunu göstermektedir. Düşük değerler ise fiyat değişimlerinin daha sabit, piyasanın daha az hareketli olduğunu gösterir.
Bollinger Bands (BBANDS)
Bollinger Bantları, hareketli ortalamanın standart halinde iki standart sapma üstüne ve altına yerleştirilen bantlardır. Bant genişliği, volatilite arttıkça ve azaldıkça değişen standart sapmaya dayanır. Volatilite arttığında ve volatilite azaldığında daraltıldığında bantlar otomatik olarak genişler. Sinyaller için, Bollinger Bantları M-Üstleri ve W-Dipleri tanımlamak veya eğilimin gücünü belirlemek için kullanılabilir.
Hacim İndikatörleri.

Turckey

Money Flow Index (MFI)
Para Akışı Endeksi (MFI) aşırı alım veya aşırı satım koşullarını tanımlamak için kullanılan teknik bir göstergedir. Göreceli güç endeksi - RSI gibi geleneksel osilatörlerden farklı olarak, para akış endeksi sadece fiyatın aksine fiyat ve hacim verilerini içerir. Bu nedenle, MFI hacim ağırlıklı RSI olarak da bilinmektedir.
On Balance Volume (OBV)
Denge hacmi (OBV), fiyattaki değişiklikleri tahmin etmek için hacim akışını kullanan bir momentum göstergesidir. Pozitif ve negatif hacim akışını ölçer. Fiyat hareketlerinin tahmini için OBV ve fiyat arasındaki sapmalar aranabilir veya fiyat trendlerini doğrulamak için OBV kullanılabilir.
Bitradebot'un Entegre Olduğu Sanal Para Borsaları.
Bitradebot ile 26 borsayı canlı olarak izleyebilir, 12 borsadan geçmiş fiyat ve hacim verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, işlem robotu modülü sayesinde 19 borsanın arbitraj fırsatları da dahil olmak üzere takip edildiği bir yapı ile yatırım portföyünüzü tamamen otomatik olarak yönetebilirsiniz.
Ekibimiz.
Bilgi teknolojileri danışmanlığı, finans-bankacılık, yönetim danışmanlığı, yazılım geliştirme, akademi gibi birçok farklı alandan gelen ve birbirini tamamlayan ekibimizle Bitradebot'u sürekli iyileştirmeye odaklanıyoruz.
Buğra Uğur Yıldırım.
Bilgi teknolojileri iş ve sistem analistliği ve yönetim danışmanlığı alanlarında tecrübesi bulunmaktadır. Finans, bankacılık, üretim, lojistik, perakende gibi farklı sektörlerden birçok müşteriye danışmanlık vermiştir. Uğur, Bitradebot ekibinde proje yönetimi, iş analizi ve iş geliştirme faaliyetlerinden sorumludur.
Ozan Barlas.
Bilgi teknolojileri iş analistliği ve süreç yönetimi danışmanlığı alanlarında çalışmıştır. Medya, bankacılık, spor gibi farklı sektörlere yönelik yazılım geliştirme projelerinde görev almıştır. Ozan, Bitradebot ekibinde, iş analizi, sosyal medya ve pazarlama faaliyetleri konusunda görev almaktadır.
Efe Erdoğru.
Yazılım geliştirme alanında teknik liderlik ve proje yönetimi konularında deneyimlidir. Ulaşım, enerji, telekom, bankacılık gibi birçok sektörde yazılım geliştirme projelerinde görev almıştır. Efe, Bitradebot ekibinde yazılım geliştirme, yazılım mimarisi kurgulama ve teknik proje liderliği alanlarında çalışmaktadır.
Dr. Hüseyin Kutay Tinç.
İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümü öğretim üyesi olarak makine öğrenmesi, yapay zeka, oyun teorisi, optimizasyon konularında dersler vermektedir. Enerji sektörü için fiyat, üretim ve tüketim tahminlemeleri alanında danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Kutay, Bitradebot ekibinde data analizi ve yapay zeka modellerinin geliştirilmesinden sorumludur.
Güneşhan Altıncı.
Backend ve frontend yazılım geliştirme konusunda deneyim sahibidir. B2B ticaret platformu geliştiren bir fintech firmasında yazılım ekibi üyesi olarak görev yapmıştır. Güneşhan, Bitradebot ekibinde yazılım geliştirme alanında çalışmaktadır.
Doğan Tilkici.
İTÜ İşletme Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi olan Doğan, yapay zeka ve makine öğrenmesi algoritmaları konularında çalışmaktadır. Bitradebot ekibinde algoritma geliştirme alanında görev almaktadır.
Bitradebot Hizmet ve Komisyon Bedelleri.
*Ürünümüzün piyasaya çıkmasının ardından ilk kullanıcılarımız arasında olmak için aşağıdaki buton aracılığıyla e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.