forex.wf forex forum binary options trade - Turkey - Forex ile Alım – Satım Nasıl Yapılır?
  • Welcome to forex.wf forex forum binary options trade. Please login or sign up.

Forex ile Alım – Satım Nasıl Yapılır?

Started by Turckey, Apr 26, 2020, 04:12 am

Previous topic - Next topic

Turckey

Forex ile Alım - Satım Nasıl Yapılır?
Eğer birikimlerinizi değerlendirerek geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız, forex ile alım - satım yapmanız, en iyi yollardan birisidir. En gelişmiş finans piyasası olarak yatırımcılara hizmet veren forex piyasası, günlük al - sat işlemleri ile birikimlerini kısa vadede değerlendirmek isteyenler için en uygun piyasadır. Yapacağınız alım - satım işlemlerini, internet üzerinden haftanın 5 günü 24 saat boyunca istediğiniz yerde yapabilirsiniz. İşlem özgürlüğü sayesinde de yatırımcılar, rahatlıkla para kazanabilmektedir.
İnternet üzerinden 5/24 işlem platformları aracılığıyla gerçekleştirilen forex alım - satım işlemleri, diğer piyasalarla karşılaştırıldığında oldukça basittir. Piyasada verileri takip edersiniz ve ilgilendiğiniz yatırım aracı hakkında edindiğiniz bilgilere göre al veya sat emri vererek işleminizi gerçekleştirirsiniz. İşlem platformunun sağlamış olduğu, piyasa takibi ve analiz kolaylığı sayesinde gerekli sinyalleri almanız da son derece basitleşmektedir.
Forex piyasasında doğru zamanda alım - satım yaparak para kazanabilmek için önce bilginiz ve deneyiminiz olmalıdır. Çünkü yatırım nasıl yapılır, forex piyasasında ne alınır, ne satılır bilmezseniz, para kazanmanız söz konusu olamaz. Dünyanın en büyük finans piyasasında birikimlerinizi nasıl kaybettiğinizi bile anlayamazsınız. Bunun nedeni işlemlerin zor olması değil; tamamen sizin bilgi eksikliğinizdir. Bu nedenle forex piyasasını biraz araştırmanız ve eğitimlerinden faydalanmanız gerekiyor.
Ücretsiz forex eğitimleri, aracı kurumlar tarafından sunulur ve bilgi edinmek isteyen herkes kolayca faydalanabilir. Bu sayede forex piyasasını yakından, risk almadan tanımış olursunuz. Daha sonra demo hesaplarda, forex nasıl oynanır öğrenip deneyim kazanmalı, stratejiler geliştirmelisiniz. Bu sayede birikimlerinizi forex piyasasında kolayca karlı bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.
Forex ile alım - satım nasıl yapılır, konusunda yol gösterici olması adına birkaç noktaya değinmek istiyoruz...
Forex Piyasasında Neye Göre Alım - Satım Yapılır?
Forex piyasasında gerçekleştirilen işlemlerin mantığı oldukça basittir. Altın fiyatının düşeceğini düşünüyorsanız, normal şartlarda kuyumcuya giderek birikimlerinizle altın alırsınız. Daha sonra fiyatların yükselmesini beklersiniz ve yükseldiğinde altını satarak, alım - satım fiyat farkından kar elde etmiş olursunuz. Forex piyasasında da aynı şekilde altın fiyatının yükseleceğini öngörüyorsanız, fiyatlar düşükken satın alınırsınız ve yükseldiğinde satarak alım - satım fiyat farkından kar etmiş olursunuz. Buna ek olarak piyasanın çift yönlü işlem özelliği sayesinde fiyatın düşeceğini öngördüğünüzde de kazanç sağlarsınız.

Turckey

Alım - satım işlemlerinizi, tamamen fiyatlarda meydana gelmesini öngördüğünüz değişikliklere göre yaparsınız. Yükseleceğini öngördüğünüz zaman alım; düşeceğini öngördüğünüz zaman satış yönünde işlem yaparak para kazanırsınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ise ilgili yatırım aracının fiyatında meydana gelen değişikliklerin nedenleri. Eğer yatırım aracının fiyatı hangi yönde değişecek önceden kestirebilmek istiyorsanız, fiyatlarına etki eden faktörleri ve bunların hangi yönde etkileyeceğini bilmelisiniz. İşlem platformunuzda hazır bulunan analizleri de bu faktörlerle teyit ederek alım - satım işleminizi gerçekleştirmelisiniz.
Forex piyasasında yaptığınız bu alım - satım işlemlerini, anlık yapabilirsiniz. Forex piyasasının günlük 6 trilyon dolarlık işlem hacminden dolayı oluşan derinlik sayesinde, anlık al - sat işlemleri yapabilir ve işlem özelliklerinden faydalanarak yüksek kar elde edebilirsiniz. Kaldıraçlı alım - satım işlemleri sayesinde elde edeceğiniz kar oranını, 100 katına kadar arttırabilirsiniz. Bu sayede de kısa vadede daha yüksek bir kar elde etmiş olursunuz.
Forex ile Alım - Satım Nerede Yapılır?
Forex piyasasında alım - satım işlemleri, internet üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle de yatırımcılar istedikleri yer ve zamanda işlemlerini kolayca yapabilmektedir. Forex işlemleri, MetaTrader 4 - 5, Zulu Trader, Mirror Trader gibi işlem platformları aracılığıyla gerçekleştirilir. En çok kullanılan işlem platformu ise MetaTrader 4 işlem platformudur. Piyasa ile aranızdaki bağı aracı kurumlar vasıtasıyla bu platformlar sağlar. Bilgisayarınıza, laptopunuza, tablet ve akıllı telefonlarınıza, bu platformları ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.
Bilgisayar veya mobil cihazlarınıza kurduğunuz bu platformlar sayesinde forex piyasasında, 5/24 işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz. Tüm dünya üzerinden yönetilen bir piyasa olduğu için forex piyasası Pazar gece 00:00 itibariyle açılır ve Cuma 00:00 sularına kadar aktif kalır. Ülkelerin coğrafi konumlarından oluşan saat farklılığı nedeniyle bir ülkenin piyasası kapanırken bir diğeri mutlaka açılır. Bu sayede de internetten kesintisiz bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz.
Forex piyasasında işlemlerinizi internet aracılığıyla yaptığınız ve küresel bir piyasa olduğu için dünyanın diğer ucundaki yatırımcı ile aynı değerler üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz. Bu sayede de kuyumcularda gözlenen fiyat farklılıkları söz konusu olmayacaktır. Tek bir fiyat üzerinden işlemler gerçekleştirilecektir. İnternet üzerinden işlemlerinizi yaptığınız için hangi ülkenin piyasayı açıksa işlemleriniz herhangi bir değişiklik olmadan gerçekleştirilecektir.

Turckey

Forex ile Alım - Satım İşleminin Kuralları.
Forex piyasasında doğru alım - satım işlemleri yaptığınız zaman, kısa sürede oldukça yüksek bir kar elde edebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak forex eğitimi almanız gerekli ve bilgi sahibi bir yatırımcı olmalısınız. Ücretsiz olarak verilen forex eğitimleri sayesinde piyasayı yakından tanıyabilir ve deneyim kazanabilirsiniz. Deneme hesapları ile forex ile nasıl para kazanılır öğrenir ve stratejiler geliştirebilirsiniz. Piyasanın işlem özelliklerini tanıyabilir ve minimum riskle maksimum kazancı nasıl elde edeceğinizi öğrenebilirsiniz.
Forex piyasasında, diğer piyasalardan farklı olarak çift yönlü işlem yapabilir ve kaldıraç sistemi sayesinde maksimum karı hedefleyebilirsiniz. Çift yönlü işlemler sayesinde yatırım araçları yalnızca değer kazanırken değil, değer kaybederken de kazanç sağlarsınız. Kaldıraç sistemi sayesinde paranızın 100 katına kadar işlem yapabilirsiniz ve elde edeceğiniz kar oranını 100 kat arttırabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken zarar durdur/kar al emri sayesinde de risklerinizi minimum düzeye indirebilirsiniz.
Yüksek bir işlem hacmine sahip olan forex piyasasında, alım - satım işlemlerinizi anlık olarak gerçekleştirirsiniz. Bu nedenle iyi bir piyasa takipçisi olmanız ve analizleri doğru bir şekilde uygulayabilmeniz gerekmektedir. Doğru al - sat sinyalleri almak için piyasalardan doğru bilgileri edinmelisiniz ve grafikleri doğru bir şekilde yorumlayabilmelisiniz. Tüm bu konularda deneyim kazanabilmek için de deneme hesaplarını kullanabilirsiniz. Bu sayede paranızı riske atmadan forex piyasasında anlık al - sat işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Kendiniz için stratejiler geliştirebilir ve kısa zamanda birikimlerinizi arttırabilirsiniz.